Strašna partija i ubedljiva pobeda: Razigrana Holandija pregazila Rumuniju za plasman u četvrtfinale!
Strelci protiv Rumunije... Donijel Malen i Kodi Gakpo, Foto: Paul Currie / Shutterstock Editorial / Profimedia

euro 2024

Pružili su sjajnu predstavu

Objavljeno: 20:04h

Holandija se plasirala u četvrtfinale EURO 2024.

Izabranici Ronalda Kumana odigrali su fantastičan meč i deklasirali Rumuniju u Minhenu rezultatom 3:0 u sedmom meču osmine finala.

U borbi za plasman u polufinale Holanđani će se sastati sa pobednikom duela između Austrije i Turske.

Rumunija je veoma hrabro ušla u meč. Naši susedi su bili bolji rival u prvih desetak minuta, te su pravili velike probleme Holanđanima visokim presingom.

Ipak, kako je meč odmicao "Oranje" je bilo sve bolje, a sve se preokrenulo u 20. minutu.

Ćavi Simons je poslao lepo dodavanje Kodiju Gakpu, a ovaj je napravio nekoliko dobrih poteza i preciznim udarcem savladao golmana Rumunije Florijana Nicu za vođstvo od 1:0.

Kumanovi momci su od tog trenutaka dominirali, a već šest minuta kasnije veliku priliku propustio je posle kornera Stefan de Fraj koji je glavom šutirao pored gola.

Ređali su se napadi Gakpa, Memfisa Depaja i društva, a Rumuni su nekako uspeli da ostanu na jednom golu zaostatka do kraja prvog dela igre. Holandija je za prvih 45 minuta izvela čak deset kotnera i imala osam udaraca ka golu rivala.

U nastavku još veća dominacija nekadašnjeg šampiona Evrope.

Depaj je propustio dobru šansu u 54. minutu, a dva minuta kasnije kapiten Virdžil van Dajk pogađa stativu posle kornera.

Uspela je Holandija da postigne novi gol u 63. minutu, ali je Gakpov pogodak poništen zbog opravdanog ofsajda nakon gledanja VAR-a.

Rumunima je gol bio potreban, ali su veoma retko uspevali da ugroze sjajnog rivala.

Gakpo je iz dobre pozicije promašio ceo gol u 72. minutu, ali spasa za Rumune nije bilo u 82. minutu.

Kodi je sjajno prošao pored Radua Dragušina, a zatim divno uposlio rezervistu Donijela Malena, koji je lako ubacio loptu u mrežu za 2:0.

Isti igrač je posle fantastičnog prodora u 93. minutu postavio konačnih 3:0.